no-img
دانلود پروژه مهر

گزارش تخصصی ترغیب دانش آموزان به ورزش و فعالیت های ورزشی


دانلود پروژه مهر
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی ترغیب دانش آموزان به ورزش و فعالیت های ورزشی
zip
ژوئن 15, 2018
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی ترغیب دانش آموزان به ورزش و فعالیت های ورزشی


گزارش تخصصی ترغیب دانش آموزان به ورزش و فعالیت های ورزشی

فرمت فایل :  word  و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل :  ۱۸ صفحه 

مختصری از شرح

چكيده :

پس از چند جلسه كه در اين مدرسه مشغول شدم متوجه شدم كه دانش آموزان اين مدرسه به درس ورزش علاقه اي نشان نميدهند و حركات ورزشي را بسيار كند انجام ميدهند و. بيشتر والدين از هر معلمي وضعيت درسي فرزند خود را جويا مي شوند به جز معلم ورزش .
درگزارش حاضر تصميم بر اين گرفته ام كه راهكار هاي علاقه مند كردن دانش آموزان را به درس تربيت بدني مورد بررسي و تحليل قرار دهم. چون ورزش به و خصوص معلم ورزش نقش مهم و تاثيرگذار در امر اهداف آموزشي وسلامت دانش آموزان دارند از اینرو مهمترين اقدام، تلاش براي تغيير نگرش مسؤولان و خانواده ها نسبت به معلم ورزش و درس ورزش است. از روشهاي مشاهده ، مصاحبه براي جمع آوري اطلاعات استفاده کردم و سپس باتجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده ، از میان راه حلهای پیشنهادی چند راه حل را انتخاب نموده و بکار گرفتم و با ارزیابی از نتایج راه حل ها در پایان به نتیجه دلخواه یعنی تغییر نگرش و رغبت بیشتر دانش اموزان و اولیا به زنگ ورزش شدم که در پایان پیشنهاداتی هم ارائه شد.

مقدمه

ورزش مدارس پس از ها سال ركود داشته و نتوانسته است به ماهيت اصلي خود برسد و آنچه در زنگ ورزش ديده ميشود چيزي نيست به كه هدف اصلي نزديك باشد و حتي ميتوان گفت گاهي زنگ ورزش درمدارس قرباني دشواري دروس ، رياضي علوم و … ميشود. در حالي كه براي رشد ورزش قهرماني در كشورتوجه به ورزش دانش آموزي نوعي الزام و اجبار است و زمان شروع ورزش براي بسياري از ها رشته مقطع ابتدايي است اما دانش آموزان ابتدايي تا پايه سوم حتي معلم ورزش هم ندارند و نبود امكانات و فضاي ورزشي مدارس به هم مشكلات دامن مي .زند براساس نتايج تحقيقي در ۱۲۰ شهر كشور درصد زيادي از دانش آموزان با مشكل قامتي و اندامي مواجهند. نتايج اين پژوهش روي ۱۷۴ هزار و ۱۹۱ دانش آموز دختر دوره راهنمايي نشان داد كه ۶۹ درصد آنها ناهنجاري قامتي دارند در. دوره متوسط اين ناهنجاري ۷۲/۴ درصد افزايش مييابد. بين پسران از ۱۷۳ هزار و ۴۹۱ دانش آموز پسر دوره راهنمايي، ۵۷/۶ درصد در و متوسطه ۵۸/۵ درصد اختلالات فيزيكي و اسكلتي دارند. ميانگين اين اختلالات در كل دانش آموزان كشور حدود ۶۴ درصد برآورد شده است. اين اعداد و ارقام ميتواند يك يادآوري جدي براي اهميت دادن به ورزش مدارس باشد به. طور حتم يك دانش آموز به موازات تمرينهاي خود ميتواند مفاهيم درسي به را خوبي ياد گرفته و آنها در را مدت زمان كوتاهتري به خاطربسپارد .با توجه به تمام ضعفهاي موجود در حوزه ورزش مدارس، اينگونه به ذهن متبادر ميشود كه اين وزارتخانه نسبت به ورزش دانش آموزي بي اعتنا است، در حالي كه معاونان پرورشي و مديران تربيت بدني در اين مبحث در تلاش هستند كه مشكل ورزش مدارس به را يك شكلي حل كنند اما كمبود تسهيلات مالي و اعتباري وتجهيزات، برنامههاي اين مديران را اثر بي گذاشته است به. نظر ميرسد متصديان تربيت بدني كشور بتوانند در اين امر دست آموزش و پرورش را بگيرند به و اشاعه ورزش در مدارس ياري رسانند چرا در كه بسياري از كشورهاي پيشرفته، شناسايي استعدادها در رشته هاي مختلف و ارتقاي سطح ورزش حرفه اي در كشور ازدوران مدرسه به ويژه مقاطع ابتدايي انجام ميشود. مطمئناً دود بي توجهي به ورزش در مدارس، نه فقط به چشم دانش آموزان در كه برخي مواقع به چشم ورزش قهرماني خواهد رفت .

 

2000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

error: Content is protected !!